LOGO NETSIS 3 ENTERPRISE

İş Uygulamalarında Yepyeni Bir Kullanıcı Deneyimi!

 • Logo’nun yeni nesil teknolojilerle geliştirilen Netsis 3 ERP Çözümleri, rol bazlı kişiselleştirilebilir masaüstü, ürün içi arama motoru gibi özellikleri ve app-in-app yaklaşımını estetik tasarımla buluşturup kullanıcı deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyor.

30 yılı aşkın süredir iş uygulamaları üreten Logo’nun uzun yıllar sonucu elde ettiği tecrübelerini yeni nesil teknolojilerle birleştirdiği Netsis 3 ERP Çözümleri, app-in-app yaklaşımı ve kişiselleştirilebilen masaüstü tasarımıyla kullanıcı deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyor.

Uluslararası standartlardaki Netsis 3 ERP Çözümleri, sektör bağımsız ve farklı yapılardaki firmalara uygun altyapısıyla işletmelerin değişen ihtiyaçlarına kolaylıkla uyum sağlayarak tam kapsamlı çözüm sunar.

Şirket ölçeğinde büyüme, organizasyon yapısında değişimi beraberinde getirir. Büyümeyle birlikte iş süreçlerinde de iyileştirme kaçınılmaz hale gelir. Yöneticilerin takip etmeleri gereken işler ve dikkat etmeleri gereken değerler artar. Etkin kaynak yönetimi, verimlilik ve rekabetçilik ekseninde büyüyen işletmelerin bu tür gereksinimlerini adresleyen Netsis 3 Standard, büyükler liginde oynamaya hazırlanan orta ölçekli KOBİ’lerin tüm ihtiyaçlarına cevap bulabilecekleri ERP çözümüdür.

Netsis 3 Standard, işletmelerin finans ve muhasebe uygulamalarına ek olarak üretim, tedarik zinciri, satış, stok gibi uygulamaları ile özellikle üretim yapan orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirildi. Zengin iş fonksiyonlarına sahip Netsis 3 Enterprise ise; işletme/holding yapısındaki şirketlerin, karmaşık üretim ve ayrıntılı planlama yapan sanayi işletmelerinin ihtiyaçlarına tam kapsamlı çözüm sunuyor. Şirket içi süreçlerin hatasız ve etkin yönetimine olanak sağlayarak iş verimliliğini artıran Netsis 3 ERP Çözümleri ile rekabette bir adım öndesiniz!

logo destek
Logo destek

Sezgisel ve kolay kullanım baz alınarak, yeni nesil teknolojilerle geliştirilen
Netsis 3 ERP Çözümleri ile kullanıcı deneyimi bambaşka bir boyuta taşınıyor.
Rol bazlı kişiselleştirilebilir masaüstü, app-in app, ürün içi arama motoru
teknolojieri; estetik tasarımla buluşarak Netsis 3 ERP Çözümleri kullanıcılarına hızlı
adaptasyon ve kolay kullanım vadediyor.

Logo Netsis 3 Enterprise Avantajları

 • 1

   

  Üretim Süreçlerinizi Verimli Yönetin, Maliyetlerinizi Azaltın!

  Karmaşık üretim süreçlerini kontrol etmek, değişkenlere uygunluk sağlamak, tedarik etmek için stoklamak, arzlara göre stokların yönetilmesi, üretim yapan işletmelerin en çok ihtiyaç duyduğu ve kurgulanması gereken senaryolardır. Üretim süreçlerini, tahminleme, ana üretim, üretim kontrol, makine kontrolünü, üretim kontrolünü, üretim kontrolünü, makineyi kontrol eder. Üretim modülü hakkında detaylı bilgi almak için  tıklayınız.

 • 2

  Hızlı Adaptasyon İmkanı

  Sağlamlık kolay kullanıcı arayüzü, öğrenim programı minimuma indirerek, hızlı bir şekilde kullanıma geçmesini sağlar. Netsis 3 Enterprise iş süreçlerinize hızlı adaptasyon sağlayarak zaman tasarrufu sağlamadığı gibi işlemlere kolay ve hızlı erişim imkanı sunar.

   

  2

 • 3

   

  App in App

  Netsis 3 Enterprise app in app yaklaşımı ile iş uygulamalarınızı büyütüp geliştirerek yeni özelliklerin tek tıkla app ya da widget olarak eklenmesine olanak sağlar. Platform bağımsız geliştirilen bu uygulamalar ile zaman ve mekan bağımsız istediğiniz bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

 • 4

  Kullanışlı ve Pratik Arayüz

  Yeni nesil teknoloji ile geliştirilen Netsis 3 Enterprise’ın göz yormayan estetik tasarımı ve ürün içi arama motoru sayesinde istediğiniz tüm bilgilere ve en sık kullandığınız işlemlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

   

  4

 • 5

   

  Birden Fazla İhtiyacı Karşılayan Yapı

  İşletme/Holding mantığı, Oracle veritabanlarını desteklemesi, çoklu dil desteği, satır bazı güvenlik uygulaması, kurumsal karne ve iş zekası gibi özellikleri sayesinde işletmenizin bir çok ihtiyacını tek bir çözüm altında karşılayabilirsiniz.

 • 6

  Üretim ve Planlama

  Karmaşık üretim süreçlerinizi kontrol altına almak, değişken müşteri siparişlerinin terminlerine uyumlu ve tedariklerin doğru zamanda yapılması için çok önemlidir. İşletmenizi büyütecek yenilik ve iyileştirmeleri gerçekleştirmek için gelişmiş özelliklere sahip üretim ve planlama fonksiyonları sağlar.

   

  6

 • 7

   

  Kurumsal Karne

  Finansal verilerin ve rakamların yanında müşteri ilişkileri, iş süreçlerinin işlerliği, yenilenme kabiliyeti, kalite, çalışanların performansı, bilgi-iletişim teknolojilerinin yeterliliği ve işlerliği gibi işletmenizin rakamlarla belirlenemeyen, tablolarla gösterilemeyen “psikolojik değerleri” olarak adlandırılan “Kurumsal Karne”, temel işlevlerin içinde yer alır.

 • 8

  Kişiselleştirilebilen Arayüz İmkanı

  Hızlı, akıcı ve kullanıcı rolüne göre kişiselleştirilebilen arayüz tasarımı sayesinde, tek tuşla yeni masaüstü ekleyebilir, dilediğiniz fonksiyonları kısayol olarak tanımlayabilirsiniz.

   

  8

 • 9

   

  Dinamik Kodlama

  Dinamik Kodlama, Netsis 3 Enterprise’de özelleştirme yapma veya üzerinde çalışacak özel yazılımlar geliştirme imkanı sunar.

 • 10

  Tedarik Zinciri Yönetimi

  Müşterilerinizi, sizi ve tedarikçilerinizi verimli bir e-birliktelik (e-collaboration) ortamında buluşturarak tedarikçiden müşteriye dek uzanan tüm bilgi akışının elektronik ve ortak bir ortamda gerçekleşmesini sağlar.

   

  10

Yaptığınız işe ve üstlendiğiniz role göre sık kullandığınız işlevleri masaüstüne koyabilir ve kolayca ulaşabilirsiniz. Kullanım kolaylığı, zaman tasarrufu ve verimlilik sağlayan bu yapı, iş verimliliğinizi artırırken estetik tasarımıyla da göz yormaz. Kullanıcılara hız kazandırmak amacıyla kısayol tuşlarında da özelleştirme imkânı sunan Netsis 3 ERP Çözümleri, oluşturulan kısayol komutlarında da değişiklik yapma olanağı sağlıyor.
Ayrıca sık kullandığınız Excel, Word, Powerpoint gibi Windows programlarının yanısıra herhangi bir uygulamanın kısayolunu da masaüstüne ekleyebilir, istediğiniz tüm uygulamalara hızla program içerisinden ulaşabilirsiniz.

Sadece Kullandığınız İşlemleri İçeren Kendi Masaüstünüzü Oluşturun

Netsis 3 ERP Çözümleri içinde yer alan formlara yeni alanlar ekleyebilir, bu alanlarla listelerde kolayca arama yapabilirsiniz. Netsis 3 ERP Çözümleri’nin bu özellikleri, programlama dili bilmeye gerek duymadan kolay ve hızlı görsel uyarlama ile geliştirilen formları kullanıcı bazında da özelleştirmeyi mümkün hale getiriyor. Ayrıca, Netsis 3 ERP Çözümleri ile oluşturulan formlara sihirbaz yardımı ile eksiksiz bilgi girişi yapabilirsiniz.

Kişiselleştirilebilen, Estetik Arayüzlerle Kullanıcı Deneyimini Bambaşka Bir Boyuta Taşıyın

Netsis 3 ERP Çözümleri ile farklı modüllere ait ekranları aynı anda açabilir ve işlem yapabilirsiniz. Farklı modüller üzerinden ihtiyacınız olan bilgilere çalıştığınız ekranı kapatmadan erişmiş ve çalıştığınız ekrandaki bilgileri korumuş olursunuz.

Modül Bağımsız Form Kullanımı Sayesinde Esnek Çalışın

Netsis 3 ERP Çözümleri içerisinde yer alan standart özelliklerin yanı sıra ihtiyacınıza göre Logo Store’dan seçip
indirebileceğiniz app’ler ve widget’larla uygulamanızı zenginleştirebilirsiniz. En sık kullandığınız işlemleri ana ekranınız üzerinde görüntüleme olanağı sunan widget’lar ile istediğiniz bilgiye hızla ulaşabilirsiniz.

App-in-App Teknolojisiyle İş Uygulamanızı İhtiyaçlarınıza Göre Zenginleştirin

Sanal klavye özelliği ile dokunmatik ekranlı Notebooklarınızdan kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal Klavye Desteği ile Tablet Özelliği Olan Notebooklarınızdan Rahatlıkla Çalışın

Tüm modül, ekran, rapor, işlem bilgilerine arama çubuğu sayesinde hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde eklenti listesi içerisinden seçebileceğiniz “hızlı erişim” ile de uygulama içeriğinde arama yapabilirsiniz.

Arama Çubuğu Özelliği ile Ürün Ağacı İçerisinde Kaybolmadan Hızla İşlemlerinize Ulaşın

İşletmenizdeki iş süreçlerini çok daha kolay, pratik ve düşük maliyetlerle etkin bir şekilde yönetebilmenizi sağlayan Netsis ERP Çözümleri, kalite ve verimlilik anlayışını çalışan düzeyinden başlayarak tüm iş süreçlerinde yaygınlaştırır. Birimler arası bilgi akışını sağlamanıza, kompleks iş süreçlerini düzenlemenize ve müşteri ilişkilerini etkin yönetmenize olanak tanır. Tüm ihtiyaçlarınız düşünülerek hazırlanmış birçok standart modülün yanında işletmenize özel çözümleri de bulabileceğiniz opsiyonel modüller kendinize en uygun ERP paketini oluşturabilirsiniz. Sisteme bilgi girişi olduğunda tüm bölümler yetkileri dahilinde doğrudan güncel bilgiye ulaşabilirler. Kullanıcılar arasında eş zamanlı iletişim sağlanır, zamandan tasarruf edilir.

Geniş Modüler Yapı ve Zengin Fonksiyon Seçeneği ile İş Süreçlerinizi Etkin Yönetin

Dış Ticaret Yapınızı Güçlendirin

Netsis 3 ERP Çözümleri’nin Dış Ticaret Modülü ile ithalat ve ihracat işlemlerinizi daha etkin, daha verimli ve yasal
yükümlülüklere uygun olarak izleyebilirsiniz. Bu yükümlülükler, Netsis 3 ERP Çözümleri ile kurumun muhasebe, finans, satın alma, satış ve dağıtım gibi diğer süreçleriyle uyumlu ve entegre olarak takip etmeniz de mümkün.

Sabit Kıymetlerin Değerini Takip Edin

Mevzuat gereksinimlerinizin yanı sıra satın alma işlemi, sabit kıymetin personele zimmetlenmesi ve elden çıkarılması gibi süreçlerinizi duran varlık yönetimi modülü ile takip edebilirsiniz. Birden fazla amortisman tablosu desteğiyle Vergi Usul Kanunu’na göre yerel para birimi üzerinden, yurtdışı raporlamaya uygun raporlama dövizi üzerinden ve yine TFRS’ye göre yerel para birimi üzerinden amortisman hesaplaması yapılabilirsiniz. Ayrıca farklı amortisman hesaplarını, ayrı muhasebe hesapları üzerinden muhasebeye aktarabilirsiniz.

Maliyet Muhasebesi Modülüyle Hızlı ve Doğru Kararlar Alın

Maliyet Muhasebesi modülü size rekabet ortamında strateji belirlemede, yeni stratejilerle lider olmada ve kârlılığınızı artırmanızda baz oluşturacak verileri sunar. Ürününüzün bir birimi için işçilik, malzeme, enerji, amortisman, yarı mamul gibi detaylarda maliyetlerin etkisini rahatlıkla bulabilir, sattığınız malın maliyetine hızlıca ulaşabilirsiniz. Sistemin verilerinizi değerlendirebilmesi için üretiminizi en ince detayına kadar tanımlayabilirsiniz. Üretim safhalarını, bu safhaların her birinde hangi masraf merkezlerinin işlem gördüğünü, hammadde, işçilik, amortisman maliyet kalemlerinin hangi dağıtım anahtarlarıyla değerlendirileceği, safhaların sırasını, mamulleri veya mamul gruplarını ve bu grupların mamul, yarı mamul, sarf ve yansıtma hesap kodlarını tanımlayabileceğiniz bölümler yer alır. Eğer işletmeniz çok şubeli ise aynı mamul koduna göre farklı fabrikalarda maliyet analizi yapılabilmesine imkan veren Netsis 3 ERP Çözümlerinin şubeli maliyet muhasebesi yapısı sayesinde süreçlerinizi tek merkezden takip edebilirsiniz.

Ticari Faaliyetlerinizin Tam Denetimini Sağlayın

Hesap planınızı organizasyonunuza ve çalışma şeklinize göre seviyelendirebileceğiniz ve raporlayabileceğiniz
Netsis 3 ERP Çözümleri ile ticari faaliyetlerinizi tam olarak denetim altına alabilirsiniz. Kayıtlarınızda şube, referans kodu, proje kodu boyutlarını kullanarak hesap planınızı sadeleştirebilirsiniz. Finans yönetiminin entegre yapısıyla muhasebe fiş girişi operasyonuna gerek kalmaz. Diğer süreçlerdeki muhasebe kayıtları otomatik oluştuğu için size sadece denetlemek kalır. Netsis 3 ERP Çözümlerinin parametrik altyapısı sayesinde seçenekli olarak evrakları direkt muhasebeye aktarabilir ya da entegrasyon havuzunda kontrol edildikten sonra muhasebeleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Satılan ve stokta kalan malların maliyetlerini farklı yöntemlerle raporlayabileceğiniz gibi mal çıkışlarının dönemsel
maliyetlendirme işlemlerini, aylık ağırlıklı ortalama ya da FIFO yöntemiyle yapabilirsiniz. Eğer üretim yapan bir
işletmeyseniz ürün maliyetlerinizi sadece malzeme maliyetini içerecek şekilde dönemsel sarf miktarları baz alınarak
hesaplatabilirsiniz. Satılan mal maliyeti mahsubu, hesaplanan maliyetlerle otomatik oluşturulabilir, dönem karlılığı ve kalan stok değeri, aynı maliyetlerle raporlanabilir. Bu modül sayesinde maliyetlerinizi kontrol edebilir, bu çerçevede gerekli önemleri alabilir ve kârlılığınızı artırabilirsiniz.

Proje bazında iş yapan bir firmaysanız proje uygulamasıyla projenin başlangıcından sonuna kadar ilgili proje için yapılan her türlü gider ve masrafı, projeye bağlı olarak gerçekleşen senet/çek hareketlerini, gerçekleştirilen üretim işlemlerini vb. her türlü hareketi takip edebilirsiniz. Programda giriş yapılan tüm kayıtlarda proje kodu sorgulandığı için projelere ait detay rapor, kümüle rapor ve proje mizanı gibi raporlar alabilirsiniz.

Finansal Verilerinizi Yorumlayarak İşletmenize En Uygun Stratejileri Belirleyin

Kritik finansal fonksiyonları ile doğru bilgiye anında ulaşmanızı sağlayan Netsis 3 ERP Çözümleri ile stratejik kararlarınız için güvenilir bir altyapı oluşturabilir ve finansal performansınızı artırabilirsiniz. Rekabet ortamında ve küreselleşen ekonomi içinde uluslararası operasyonlara da uyum sağlayabilirsiniz. Esnek döviz sistemi ve raporlama yapısı sayesinde uluslararası faaliyetlerinizi takip edebilir, kârlılık analizleri konusunda en güncel bilgiye sahip olabilirsiniz. Netsis 3 ERP Çözümleri’nde yer alan ödeme ve tahsilat planı tanımları ise her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde esnektir. Belirlediğiniz limit ve kurallar çerçevesinde risk takibini yapabilir; Ba-Bs, bakiye, ekstre mutabakatlarınızı yapıp elektronik ortamda gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.

Banka modülü ile krediler (rotatif, spot, vb) mevduat (vadeli/vadesiz), repo, teminat hesapları (teminat mektubu, akreditif ) gibi hesaplarınızı takip edebilirsiniz. Merkez Bankası banka kodları ve uluslararası swift kodları modül içinde izlenip, işlemler otomatik hale getirilebilir. Banka işlemlerinizin doğruluğunu sistemden kontrol edebilir, gelen faiz, komisyon hesaplamalarını, BSMV kesintilerini banka işlemleri seçenekleri ile yapabilirsiniz. Gerçekleştirilen ödeme emirleri ya da fatura talimatları on-line bankacılık altyapısı ile kayıtlara otomatik yansır. Kredi kartı ile yapılan tahsilatları, banka ile yapılan sözleşme şartlarını sisteme girerek ödeme ve kesintilerinizi denetim altında tutabilirsiniz.

Uygun Fiyatlandırma ve Zamanında Teslimat ile Müşteri Memnuniyetinizi Artırın

Sipariş ve teslimat için gerekli olan tüm evrakların oluşturulmasından zamanında teslimat yapılmasına kadar geçen
süreci Netsis 3 ERP Çözümleri ile yönetebilir, stok, talep, teklif, sipariş, irsaliye, fatura ve müşteri borç bilgilerini takip edebilirsiniz. Dövizli fatura kesimi ve ödemelerin dövizli takibi yurtdışı süreçlerini kolaylaştırır. Etkin bir satış ve dağıtım süreci ile operasyonlarınızı doğru ve zamanında yöneterek müşterilerinize verdiğiniz hizmetleri iyileştirebilir ve müşteri memnuniyetini artırarak rekabette avantaj sağlayabilirsiniz.

Teklif verme sürecinde tüm kullanıcıların aynı tanımlamalar üzerinden hareket etmesini sağlamak, hatayı önlemek ve süreci daha pratik hale getirmek için sisteme istediğiniz tanımlamayı yapabilirsiniz. Yapılan tanımlamalar sayesinde teklif sırasında fiyat, iskonto, vade ve diğer bilgiler otomatik olarak ekrana gelir. Ayrıca sipariş öncesindeki tüm teklifleri sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Telefon ya da e-posta yoluyla size ulaşan bilgilerle sipariş alabileceğiniz gibi müşterilerinizin B2B (Business to Business – Firmalar arası elektronik ticaret) uygulaması aracılığıyla internet üzerinden sipariş talebi girip teklif almalarını da sağlayabilirsiniz.

Plasiyer takibi uygulamasıyla satış elemanı, müşteri temsilcisi gibi ilgililer için kayıt açabilir, cari hesap bazında sabit plasiyer tanımlayabilir ya da hareket girişinde plasiyer seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca plasiyerleri kendi içlerinde de rapor amaçlı gruplayabilirsiniz.

Üretim Süreçlerinizi Verimli Yönetin, Maliyetlerinizi Azaltın

Karmaşık üretim süreçlerini kontrol altına almak, değişken müşteri siparişlerinin terminlerine uyum, tedariklerin eksiksiz yapılması, ihtiyaçlara göre stokların yönetilmesi, üretim yapan işletmelerin en çok ihtiyaç duyduğu ve kurgulanması
gereken senaryolardır. Tüm sürecin baştan sona etkin yönetimi için kompleks yapıda sistemlerin bir araya gelmesi gerekir. Üretim maliyetlerinizi azaltmanıza yardımcı olacak Netsis 3 ERP Çözümleri ile üretim süreçlerinizi baştan sona optimize edebilirsiniz.

Tahminleme, ana üretim planlama, kapasite planlama, malzeme gereksinim planlama, üretim akış kontrol, ileri üretim planlama (çizelgeleme), kalite kontrol ve makine bakım onarım gibi fonksiyonlarla kaynaklarınızı etkin yönetirsiniz.

Ana Üretim Planlama

Ana Üretim Planlama (MPS) ile satış tahminlerini, stok bakiyesi, parti büyüklüğü, asgari-azami stok ve mevcut siparişler ile dengeleyerek dönemsel üretim miktarını tespit edebilir, ATP (Available to Promise – Satışa arz edilebilir) miktarları hesaplayabilir ve müşterilerinize ana üretim planınıza uygun terminler verebilirsiniz.

Malzeme Gereksinim Planlama

Malzeme Gereksinim Planlama ile üretilecek mamuller için gerekli malzemeleri, optimum miktarda ve zamanında temin edebilir; tedarikçilerinizde uyguladığınız kota, parti büyüklüğü, temin süresi, tedarikçi kapasitesi, önceliklendirme gibi çok sayıda parametreyi, stok bakiyeleri, satın alma siparişi ve iş emrinden üretilecek bakiyeleri de dikkate alarak, tedarikçi siparişlerinizi ve buna paralel olarak yarı mamul ve mamul siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Satın alma talepleriniz/siparişleriniz ile iş emirlerinizi otomatik olarak sipariş bazında veya kümüle olarak oluşturabilir, sistemde daha önceden kalan satın alma talep/sipariş ve iş emirlerini de görsel dengeleme aracıyla güncelleyebilir veya kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Kapasite Planlama

Kapasite Planlama ile üretim kapasitenizi, iş istasyonları, çalışma takvimi ve istasyonlarda mevcut makine sayıları bazında tanımlayabilir, üretilecek ürün miktarları için ürün rotalarında belirlenen operasyon, hazırlık, transfer gibi süreler dikkate alınarak ortaya çıkan kapasite ihtiyacının malzeme gereksinim planında dikkate alınmasını sağlayabilirsiniz. Kapasite kullanımlarını raporlayabilir ve kapasitenin yetmeyeceği durumlarda darboğazları kolayca görüp farklı senaryolar deneyerek önlem alabilirsiniz.

Üretim Akış Kontrol

Üretim Akış Kontrol ile fabrika içerisinde gerçekleştirilen tüm işlerden, duruş ve arızalardan anında haberdar olabilirsiniz. Görsel fabrika, barkod okuyuculu ya da RFID içeren mobil otomasyon sistemleri ile entegre yapıda çalışabilen sistem, üretim kayıtlarınızı anlık yönetmenizi ve en doğru güncel bilgilere sahip olarak tam bir oto-kontrol mekanizması oluşturmanızı sağlar. Bu sayede planlamanızı da en güncel, doğru verilerle yapabilirsiniz. Ayrıca bu verilerden çeşitli verimlilik analizleri elde edebilir, doğru üretim sürelerine ve maliyet dağıtım anahtarlarına ulaşabilirsiniz.

İleri Üretim Planlama

İleri Üretim Planlama (Çizelgeleme) ile çok esnek yapıda mamul veya mamul grupları için, operasyon kodları ve sıralarının belirtildiği ürün rotaları tanımlayabilir, alternatif rotalar belirleyebilirsiniz. Mamul veya mamul grupları için operasyon-makine bazında üretim süre ve miktarları, operasyon-kaynak ve makine-kaynak bazında kullanım zorunluluğu ve bağımlılığı gibi kuralları tanımlayabilir, mamül-operasyon-kaynak geçişleri için hazırlık sürelerini kolayca tanımlayabilirsiniz. Çizelgeleme modülü, genel geçer tezgah tiplerine göre iş istasyonlarını kendi içinde birer birim olarak alır, her iş istasyonunda çizelgeleme dönemi için yapılması gereken işleri optimize ederek sıraya dizer ve bir sonraki istasyonun girdilerini oluşturacak çıktıları oluşturur. Optimizasyon sonucunda gantt çizelgesi oluşturabilir, sürükle bırak yöntemiyle işleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Belirli işleri sabitleyip, geri kalanı tekrar çizelgeleyebilirsiniz.

Kalite Kontrol

Kalite Kontrol ile malzeme, yarı mamul ve ürün bazında yapılan ölçümleri, red ve kabul ölçüm sınırlarını, ölçüm örneklem miktarlarını tanımlayabilirsiniz. Kalite kontrolü yapılacak örneklem kayıtlarının otomatik oluşmasını sağlayabilirsiniz. Ölçüm değerleri girildiğinde sistem otomatik olarak partinin kabulüne veya reddine karar verebilir, kabul/red kararı sonrasında malzeme ambarına transfer, satıcıya iade gibi işlemler otomatik yapılabilir. Red/kabul verilerini nedenleri ile takip edebilirsiniz.

Stok Operasyon Kalitenizi Artırın

Stok, hedef ve stratejilerinizi oluşturup takip edebilir, anlık stok değer ve seviyelerinizi izleyebilir, envanter maliyetlerinizi kontrol edebilirsiniz. Farklı ürün yelpazeleri ile çalışanlar için tasarlanmış malzeme sınıflandırması ve seviyelendirilmiş hiyerarşi ürünlerin kolay takibini sağlar. Esnek yapılandırma (varyant) sayesinde aynı türdeki malzemeleri farklı özellikler ile izler, binlerce malzemeyi ilgilendiren bir değişikliği sadece bir tanımı değiştirerek güncelleyebilirsiniz. Farklı birimlerle izleme özelliği sayesinde malzemeleri sınırsız sayıda birimle takip edebilir, çevrim katsayıları özelliği ile tek bir birim
üzerinden raporlama yapabilirsiniz.

NLS Altyapısı

NLS Altyapısı sayesinde bilgilerinize dışarıdan müdahale edilse bile izleme kayıtlarının (LOG) tutulmasını sağlayabilirsiniz. Optimize edilmiş yöntemler ile programın çalışma performansı etkilenmeden değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Netsis Merkezi Kimlik Denetim Sistemi

Netsis Merkezi Kimlik Denetim Sistemi (SSO) ile Windows/Web ayrımı olmaksızın tüm Netsis 3 ERP uygulamalarına erişecek kullanıcılar için sadece bir kullanıcı adı/şifre yaratılması ve tüm uygulamalara bu kullanıcı ile erişilmesi mümkündür. Active Directory kullanan işletmelerde kullanıcıların domain’deki hesapları ile Netsis 3 ERP uygulamalarına erişimi sağlanabilir. Böylelikle active directory’nin sağlayacağı güvenlik politikalarından doğrudan faydalanılabildiği gibi kullanıcılar Netsis 3 ERP uygulamalarına kullanıcı adı/şifre sorulmaksızın açmış oldukları Windows oturumu üzerinden bağlanabilirler.

Satır Bazı Güvenlik

Satır Bazı Güvenlik ile bir kullanıcı veya kullanıcı grubunun programda tanımlanan bir alana, verilen kısıta uygun olmayan kayıtları girmesini ve/veya bu alandaki kayıtları görmesini engelleyebilirsiniz.

Kolon Bazı Güvenlik

Kolon Bazı Güvenlik ile kullanıcılar bir alana verilen kısıta uygun olmayan bir kayıt girmeye çalıştıkları zaman program tarafından izin verilmemekte ve kullanıcılar uyarılmaktadır.

Form Bazı Güvenlik

Form Bazı Güvenlik ise ekran bazında bazı alanların kullanıcılar tarafından görülmesi istenmediği ya da gerekli
görülmediği durumlarda kullanılabilir.

Tedarikçilerinize siparişlerinizin hatasız iletilmesi ortaya çıkabilecek birçok hatanın önceden giderilmesini sağlar. Talepten alış faturasına kadar tüm işlemleri birbiriyle ilişkili olarak takip edebilir, tüm süreci denetim altında tutabilir ve birçok işlemin otomatik çalışmasını sağlayabilirsiniz. Tedarikçilerden teklif toplayabilir ve en uygun teklifi belirleyebilirsiniz. Düzenli satın alım yapılan tedarilçilerle olan anlaşmalardaki iskonto, vadeli fiyat gibi detayları tarih bazında sisteme tanımlayabilir ve satın alma kaydı oluşturabilirsiniz. Tedarik süresi ve benzer tanımlamalarla planlamalarınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Satın Alma Sürecinizde Avantajları Belirleyin

Stok, hedef ve stratejilerinizi oluşturup takip edebilir, anlık stok değer ve seviyelerinizi izleyebilir, envanter maliyetlerinizi kontrol edebilirsiniz. Farklı ürün yelpazeleri ile çalışanlar için tasarlanmış malzeme sınıflandırması ve seviyelendirilmiş hiyerarşi ürünlerin kolay takibini sağlar. Esnek yapılandırma (varyant) sayesinde aynı türdeki malzemeleri farklı özellikler ile izler, binlerce malzemeyi ilgilendiren bir değişikliği sadece bir tanımı değiştirerek güncelleyebilirsiniz. Farklı birimlerle izleme özelliği sayesinde malzemeleri sınırsız sayıda birimle takip edebilir, çevrim katsayıları özelliği ile tek bir birim üzerinden raporlama yapabilirsiniz.

Dinamik Depo modülü sayesinde, tanımlı parametrelerin yardımıyla malların depo içerisine kolayca yerleştirilmesini ve çıkış işlermi sırasında kolayca toplanmasını sağlayabilirsiniz. Hammadde ve mamullerin depo içerisindeki tüm hareketlerini takip edebilir; böylece satın alma, yerleştirme, toplama ve gönderme işlemlerini yönetebilirsiniz. Malları hacimlerine göre raflarla eşleştirebilirsiniz. Parametreler yardımıyla depo içindeki kuralları istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Seri/lot takibi uygulaması ile stok giriş/çıkışlarını ve üretim hareketlerini seri numaralarıyla birlikte takip edebilirsiniz. Audit raporları ile varsa depo-stok uyumsuzluğunu gözlemleyebilirsiniz.

Birden fazla ürünün bir araya getirilerek, tek bir ürün halinde satılması durumunda, koliyi oluşturan ürünlerin çıkışının ve takibinin yapılabilmesi için Karma Koli özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Stok Operasyon Kalitenizi Artırın
Grup Şirketlerinizin Finansal Durumunu ve Faaliyet Sonuçlarını Tek Merkezden İzleyin
logo destek

İşletmeniz birden fazla firmalıysa organizasyonun yönetimi için ayrı birimlerin oluşturulması gerekebilir. Holdingden şubeye kadar ortak kodlama kullanabileceğiniz gibi her şubeye ya da işletmenin kendisine özel kodlama sistemi kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Siparişler ve masraflar gibi birçok operasyonu, merkez veya holding olarak şubeler adına yapabilirsiniz.

Grup şirketi bazında kârlılığınızı, envanterinizi bir bütün olarak görebilir, şirketlerinizin tamamına göre nakit akışını analiz edebilirsiniz. Netsis 3 ERP Çözümleri’nin “Konsolide Tablolar” özelliği ile bu işletmelerin aktif, borç, öz kaynak, gelir ve giderlerini biraraya getirebilirsiniz. Böylece birden çok işletmenin aktif, pasif, gelir ve giderleri ile gayri nakdi yükümlülüklerini tek bir ortaklığa aitmiş gibi göstererek, finansal durumu ve faaliyet sonuçları hakkında tasarruf sahiplerine, yatırımcılara, denetim mercilerine ve ilgili diğer kişilere bilgi verebilirsiniz.

Özelleştirme, Tasarım ve Entegrasyon Araçlarıyla Uygulamanızı İhtiyacınıza Göre Zenginleştirin

Dinamik Kodlama ve NetOpenX ile iş uygulamanızı ihtiyacınıza göre özelleştirebileceğiniz uygulamalar yazabilirsiniz. Dinamik kodlama desteği ile örneğin; belge girişi sırasında tanımladığınız kurallara göre yeni bir form açabilir, pop-up uyarı mesajı gönderebilir ve işleme engel koyabilirsiniz. Kendi uygulamalarını geliştiriyor veya farklı uygulamalarla Netsis 3 ERP Çözümlerini entegre etmek istiyorsanız NetOpenX’ten faydanalabilirsiniz. NetOpenX ile iş mantığını bozmadan Netsis 3 ERP Çözümlerine kayıt aktarabilir ve veri alabilirsiniz.

Logo Çözüm Ailesi Entegrasyonlarıyla Tüm İhtiyaçlarınıza Çözüm Bulun

Netsis HR, e-Devlet Çözümleri, CRM Çözümleri, İş Analitiği Çözümleri gibi uygulamalarla entegre olarak çalışabilen Netsis 3 ERP Çözümleri ile kurumsal süreçlerinizi iyileştirerek iş verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Ayrıca Logo Çözüm Ortakları’nın geliştirmiş olduğu uyarlamalar hızlı ve ekonomik çözümler sunar. İşletmenize ve sektörünüze özel bu uygulamalarla ERP fonksiyonlarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Tanıtım Videosu