LOGO NETSİS 3 ENTEGRE

Tan Bilgi Teknolojileri

Tan Bilgi Teknolojileri

İş Uygulamalarınızı 3. Boyuta Taşıyın!

Tan Bilgi Teknolojileri-logo destek
 • Küçük ve orta ölçekteki firmalara yönelik geliştirilen Netsis 3 Entegre iş süreçlerinizi bütünleşik bir yapıya kavuşturarak yeni teknolojilerin avantajlarını sunduğu gibi, esnek yapısı ve kullanım kolaylığı sayesinde iş dünyasına paralel gelişen tüm ihtiyaçlarınıza pratik bir çözüm sunar.
 • Netsis 3 Entegre; muhasebe, finans, satış, satın alma, temel üretim, stok, raporlama gibi iş süreçlerini bütünleşik bir yapıya kavuşturan, kullanımı kolay iş çözümüdür.
 • İşletmenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak iş süreçlerini doğru bilgi ile tek bir kaynaktan yönetebilmenize olanak sağlar. Netsis 3 Entegre kullanan işletmeler; maliyetlerini düşürür, yeteneklerini bir üst seviyeye taşır ve rakiplerine fark atar.
 • Şirketinize ait bilgilerin kişilerden bağımsız olarak tek platformda toplanması, maliyetlerinizi doğru bir şekilde takip etmenizi, ürün ve hizmetlerinizi rakiplerinizden daha iyi konumlandırmanızı sağlar. Süreçlerinizdeki düzen ve izlenebilirlik, karar verme süreçlerinizi kısaltır, hız ve verimliliğinizi artırır.

LOGO NETSİS 3 ENTEGRE AVANTAJLARI

 • 1

   

  Hızlı Adaptasyon İmkanı

  Sağladığı kolay kullanıcı arayüzü sayesinde, öğrenim sürecini minimuma indirerek, uygulamanın işletmeniz içerisinde hızlı bir şekilde kullanıma geçmesini sağlar.

 • 2

  App in App

  Netsis 3 Entegre app in app yaklaşımı ile iş uygulamalarınızı büyütüp geliştirerek yeni özelliklerin tek tıkla app ya da widget olarak eklenmesine olanak sağlar. Platform bağımsız geliştirilen bu uygulamalar ile zaman ve mekan bağımsız istediğiniz bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

   

  2

 • 3

   

  Kullanışlı ve Pratik Arayüz

  Yeni nesil teknoloji ile geliştirilen Netsis 3 Entegre‘nin göz yormayan estetik tasarımı ve ürün içi arama motoru sayesinde istediğiniz tüm bilgilere ve en sık kullandığınız işlemlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 • 4

  Kişiselleştirilebilen Arayüz İmkanı

  Hızlı, akıcı ve kullanıcı rolüne göre kişiselleştirilebilen arayüz tasarımı sayesinde, tek tuşla yeni masaüstü ekleyebilir, dilediğiniz fonksiyonları kısayol olarak tanımlayabilirsiniz.

   

  4

 • 5

   

  İşletme İçi Malzeme Yönetimi

  İşletme içinde; malzemenin işletmeye gelişi, depolanması, işletme dahilindeki hareketleri ve sayım konularında kontrol sağlar.

 • 6

  Finansal Takip

  Finans tarafında; cari hesapları, nakiti, çek/seneti ve  kredi kartı işlemlerini, banka hesapları aracılığıyla takip etmenizi sağlar.

   

  6

 • 7

   

  Muhasebe Entegrasyonu

  Dönem sonu maliyetlendirme, tek düzen planı yaratma, resmi defter basımları ve mali tablolar aracılığıyla finansal analizler yapmanızı sağlar.

 • 8

  Kaynak Yönetimi

  İnsan kaynaklarında, bordrolama işlemlerinin yanı sıra sabit kıymet takibi gibi işlemleri gerçekleştirmenizi sağlar.

   

  8

Logo Netsis 3 Entegre’ nin Öne Çıkan Özellikleri

Farklı Masaüstü Kullanımı

İş yerindeki çalışanlar, yaptıkları iş ve üstlendikleri rol gereği ERP modüllerinde yetkili oldukları işlevlerin daha sık kullandıklarına ulaşmak için masa üstüne istediği modülleri, ekranları, işlemleri veya raporları simge şeklinde koyabilir ve çift tıklama ile kolayca ulaşabilir. Kullanıcı rolüne göre gelen ön değer masa üstlerinin yanı sıra en sık kullanılan işlemleri kısayol olarak tanımlamak, gruplamak ve özel olarak oluşturulan masa üstlerinde toplamak da mümkün. Estetik masaüstü tasarımı, kişiselleştirilebilme özelliği ile tüm bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde erişimi sağlıyor.

Kişiselleştirilebilen Arayüzler

Netsis 3 Entegre içinde yer alan formlara yeni alanlar eklenebilir ve bu alanlarla listelerde kolayca arama yapılabilir. Bu özellik, programlama dili bilmeye gerek duymadan kolay ve hızlı görsel uyarlama ile geliştirilen formları kullanıcı bazında da özelleştirmeyi sağlar.

Uygulama Ekleme ile Bilgiye Hızlı Ulaşım İmkanı

Netsis 3 Entegre’de yer alan standart özelliklerin yanı sıra, Logo iş ortakları tarafından geliştirilen uygulamalar da Logo Store’dan indirilerek programa eklenebilir.

Windows Kısayollarını Masaüstüne Ekleyebilme

Sıklıkla kullanılan Excel, Word gibi ofis programlarının yanı sıra herhangi bir uygulama kısayolu da masaüstüne eklenebilir. Bu sayede program içindeyken ihtiyaç duyulan uygulamalara hızlı erişim sağlanır.

Rapor (.nrp) Dosyalarını Kısayol Tanımlayabilme

Netsis rapor modülünde hazırlanıp kaydedilen dosyalar, masaüstüne eklenerek hızlı bir şekilde rapor alınması sağlanabilir.

Modül Bağımsız Form Kullanımı

Farklı modüllere ait ekranlar aynı anda açılarak bir arada izlenebilmesi ve işlem yapılabilmesi sağlanır.

Sanal Klavye ve Mobil Uyumluluk

Sanal klavye, dokunmatik ekranlı notebook’tan kolaylıkla işlem yapılabilmesini sağlar.

Hızlı Arama

Araç çubuğunda bulunan arama butonu kullanılarak tüm modül, ekran, rapor, işlem bilgilerine arama yapılarak hızlı bir şekilde ulaşılabilir.

Font Değiştirebilme

Masaüstü kısayolları başlıklarının fontları ve yazı boyutları değiştirilebilir.

Logo Netsis 3 Entegre’ nin Kullanım Alanları

Satış Uygulamaları

Sipariş

Tüm satış süreçlerinizi Netsis 3 Entegre ile çok daha kolay yönetebilirsiniz. Siparişinizi sisteme girdikten sonra irsaliye ve fatura döngüsünü hızlıca tamamlayabilir, siparişlerinizin durumunu anlık olarak izleyebilirsiniz.
Satış koşullarınızı her satış belgesi (sipariş, irsaliye ve fatura) için ayrı ayrı tanımlayabilirsiniz. Yapılan tanımlamalar sayesinde teklif sırasında fiyat, iskonto, vade ve diğer bilgileri otomatik olarak oluşturabilirsiniz.
Satıcı bazında satışları izleyebilir, satış performans ölçümü yapabilirsiniz.
Belgelerde birden çok para birimi kullanabilir, bu para birimlerine farklı koşullar tanımlayabilirsiniz.
Netsis 3 Entegre ile birden fazla ürün bazlı fiyat tanımlaması yapabilir, fiyatları toplu şekilde güncelleyebilirsiniz.

Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlarla (ÖKC) Entegrasyon

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayınlanan tebliğler ile kapsama giren mükelleflere Yeni Nesil ÖKC kullanımı konusunda yasal zorunluluk getirilmiştir. Bu kapsamda değişen yapıya uygun olarak geliştirilen Netsis 3 Entegre ile Yeni Nesil ÖKC entegrasyonu sayesinde mevzuata ve e-Devlet Çözümlerine tam uyumlu olarak çalışmaya devam edebilirsiniz.

Dış Ticaret Uygulamaları

Netsis 3 Entegre’nin Dış Ticaret Modülü ile işlemlerinizi daha etkin, daha verimli ve yasal yükümlülüklere uygun olarak izleyebilirsiniz. Bu yükümlülükleri, Netsis 3 Entegre ile kurumun muhasebe, finans, satın alma, satış ve dağıtım gibi diğer süreçleriyle uyumlu ve entegre olarak da takip edebilirsiniz.

Tedarik Zinciri Uygulamaları

Satın Alma

Sipariş aşamasından, malın teslim alınması ve fatura girişine kadar tüm aşamalarınızı hızlı bir şekilde organize edebilir, aldığınız fiyat, indirim ve ödeme koşullarının geçerlilik sürelerini ve bununla ilgili maliyetlerinizi, tedarikçilerinizin performansını yakından takip edebilirsiniz.
Tedarik süresi ve benzer tanımlamalarla planlamalarınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Seri ve Lot Takibi

Seri/Lot takibi sayesinde satın alımdan satışa kadar olan stok süreçlerini izleyebilirsiniz.
Ürünlerle ilgili herhangi bir sorun veya iade talebi olduğunda, satılan ürünün hammaddesine kadar tüm girdileri takip edebilir, sorunu kolayca tespit edebilirsiniz.

Stok Takibi

Anlık stokları izleyebilir ve stok seviyelerini kontrol edebilirsiniz.
Sınırsız sayıda barkod tanımlayabilir, seri/lot numarası ekleyebilirsiniz.
Maliyetlendirme yöntemini seçerek malzeme bazlı maliyet takibi yapabilirsiniz.

Sevk ve Yükleme

Merkez ofis ile sevkiyat depoları arasındaki bilgi akışını en doğru şekilde sağlayabilirsiniz.
Kayıtlı siparişlere göre sevk emirleri verebilir, verilen sevk emirlerine uygun kapasitedeki nakliye aracını seçip yükleme
yapabilirsiniz.
Barkod ya da RFID otomasyonu kurabilir ve sevk edilecek ürünleri barkod/RFID okutma ile seçebilirsiniz.
Yüklemesi yapılacak doğru ürünü kolayca tespit edebilir ve hatasız sevkiyat yapabilirsiniz.
Sevkiyat planlama sayesinde karşılanabilecek sipariş miktarını belirleyebilir ve raporlama yapabilirsiniz.

Müstahsil Makbuzu

Üreticiden müstahsil makbuzu karşılığında doğrudan mal alımında kayıt oluşturabilirsiniz. Sistemde stopaj, SGK, borsa kesintileri desteklendiği için üretici cari hesabı ile diğer entegre kayıtları yapmanıza olanak sağlar.

Finans Uygulamaları

Günlük, haftalık ve aylık bazda; kasa, banka, müşteri/satıcı hesapları, senet/çek, sipariş bilgileri ve serbest girilen
tahmini bilgiler ışığında detaylı raporlar alabilir ve finans yönetimini yönlendirebilirsiniz.
Bu modüllerde sadece TL ile değil, diğer para birimleri ile de işlem yapabilirsiniz. Yasal mevzuata göre, istenen
dönemlerde hesaplanan kur farkı değerlerini otomatikleştirerek muhasebe kayıtları oluşturabilirsiniz.
Banka modülü ile krediler (rotatif, spot, vb.), mevduat (vadeli/vadesiz), repo, teminat hesapları (teminat mektubu, akreditif ) gibi hesapları takip edebilirsiniz.
Merkez Bankası banka kodları ve uluslararası swift kodlarını modül içinde izleyip, işlemleri otomatik hale
getirebilirsiniz.
Banka işlemlerinin doğruluğunu sistemden kontrol edebilir, gelen faiz, komisyon hesaplamaları, BSMV kesintileri gibi hesaplamaları banka işlemleri seçenekleri ile sağlayabilirsiniz.
Kredi kartı ile yapılan tahsilatları, banka ile yapılan sözleşme şartlarını sisteme girerek ödeme ve kesintileri denetim altında tutabilirsiniz.

Muhasebe Uygulamaları

Hesap planının organizasyonuna ve çalışma şekline göre, seviyelendirme ve raporlama yapabilirsiniz.
Kayıtlarda şube, referans kodu, boyutlarını kullanarak hesap planının daha sade olmasını sağlayabilirsiniz.
Entegrasyon altyapısı sayesinde fiş girmenize gerek kalmaz, kayıtlar otomatik oluşturulur.
Seçenekli olarak evrakları direkt muhasebeye aktarabilir veya entegrasyon havuzunda kontrol edildikten sonra
muhasebeleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Üretim Uygulamaları

Üretim modülüyle mamullerinize ait ürün ağacı (reçete) tanımlarınızı yapabilirsiniz.
Siparişlerinize ait iş emri kayıtlarını oluşturup bu kayıtlara istinaden üretim kayıtlarını tutabilirsiniz.
Üretim kayıtlarınızı reçete tanımlarıyla birebir aynı olacak şekilde ya da fiili miktarı girerek oluşturabilirsiniz.
Üretim işlemlerinde seri/lot takibi ve fire takibi yapabilirsiniz.

e-Devlet Çözümleri

e-Fatura uygulaması sayesinde elektronik belge olarak düzenlediğiniz faturaları yine elektronik yoldan onayı alınarak karşı tarafa iletebilirsiniz. Böylece faturalaşma sürecinizi hızlandırılmış; baskı, postalama ve arşivleme giderlerini de ortadan kaldırmış olursunuz.
Gelir İdaresi’nin “Elektronik Defter Genel Tebliği” çerçevesinde geliştirilen uygulama ile, Yevmiye Defteri ve Defter-i Kebirleri elektronik ortamda oluşturarak Gelir İdaresi’ne elektronik olarak beyan edebilirsiniz.
e-Arşiv uygulaması ile tüm faturaları elektronik ortamda oluşturabilir, kanuni süresi boyunca elektronik ortamda
saklayabilirsiniz.
Müşterilerinizin e-Fatura mükellefi ya da nihai tüketici olması halinde faturaları elektronik ortamda gönderebilirsiniz.

Kurumsal Uygulamalar

Şube Desteği

Her şubenin kendisine özel kodlama sistemi kullanmasını sağlayabilirsiniz.
Siparişler ve masraflar gibi birçok operasyonu şubeler adına yapabilirsiniz. Bu aracılıkla kayıt tekrarını engellemiş, merkezi yönetimi sağlamış olursunuz.

Raporlar

Netsis rapor modülleri ile yerel ağ veya web ara yüzlerini kullanarak internet üzerinden sınırsız raporlama
imkanlarına kavuşabilirsiniz. Her iki kullanımda da Netsis arka tarafta istediğiniz bilgilere göre SQL komutları
hazırlayarak yüksek performans ve içerikte raporlar hazırlayabilirsiniz. Bu rapor çıktılarını istediğiniz ortama (HTML, XML, Excel, Staroffice, Txt) transfer edip işinizi tamamlayabilirsiniz.

Diğer rapor modülü Logo Mind Navigator ile Excel’den, yerel ağ veya web üzerinden Netsis’in iş fonksiyonlarını
kullanarak online bilgi çekebilirsiniz. Bütün bu imkanları ister şirket çalışanlarınıza, ister iş ortaklarınıza yetkileri
dahilinde kullandırabilirsiniz.

Demirbaş Yönetimi

Mevzuata göre amortisman hesaplama ve takibi yapabilirsiniz.
Demirbaş modülünden girilen demirbaş alımlarının muhasebe kaydını otomatik olarak oluşturabilirsiniz.
Demirbaş satış işlemleri ve muhasebeleştirilmesini gerçekleştirebilirsiniz.

Logo Çözüm Ailesi Entegrasyonları

Netsis HR, e-Devlet Çözümleri, CRM Çözümleri, İş Analitiği Çözümleri gibi uygulamalarla entegre olarak çalışabilen Netsis 3 Entegre ile kurumsal süreçlerinizi iyileştirerek iş verimliliğinizi artırabilirsiniz. Ayrıca Logo Çözüm Ortakları’nın geliştirmiş olduğu uyarlamalar hızlı ve ekonomik çözümler sunar. İşletmenize ve sektörünüze özel bu uygulamalarla ERP fonksiyonlarınızı zenginleştirebilirsiniz.