LOGO j-PLATFORM

Kurumsal Dünyanın Yeni Teknolojisi, İşinizdeki Başarının Temeli!

logo destek

Logo’nun yeni nesil teknolojilerle geliştirdiği j-Platform çözümü; işletmelere tedarikten satışa kadar tüm süreçlerinin verimli ve etkin yönetimini vadederken, rol bazlı kişiselleştirilebilir masaüstü, ürün içi arama motoru gibi özellikleri ve
app-in-app yaklaşımını estetik tasarımla buluşturup kullanıcı deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyor. Rekabetçi bir iş ortamında büyümek, bilgilerin hem şirket içerisinde hem de distribütörler dahil tüm diğer kanallar ile hızlı ve güvenli bir biçimde paylaşmayı gerektirir. Dijitalleşme ve teknolojik gelişmelerle artan rekabette geride kalmamak için iş süreçlerinin verimliliğini artırmak bir zorunluluktur. Hiçbir işletmenin yapısı ve iş yapış şeklinin aynı olamayacağından yola çıkarak tasarlanan, şirketlerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilecek esnek yapıdaki j-Platform, çok sayıda konfigürasyon seçeneği ile iş süreçlerinizi tam olarak modelleyebilmenizi sağlar.

İşletmenizin ihtiyacına göre istediğiniz fonksiyonu j-Platform’a dahil edebilir, eş zamanlı (concurrent user) kullanıcı sayılarını istediğiniz gibi artırabilirsiniz. Logo’nun İnsan Kaynakları, İş Analitiği, Müşteri İlişkileri Yönetimi, İş Akış Yönetimi ve e-Dönüşüm çözümleri gibi birçok yeni nesil uygulaması ile tam entegre şekilde çalışabilen j-Platform ile işletmeninizin tüm ihtiyaçlarına çözüm bulabilir, kurumsal süreçlerinizi iyileştirerek iş verimliliğinizi artırabilirsiniz. İnsan Kaynakları süreçlerinizde sadece ihtiyaç duyabileceğiniz modülleri satın alarak direkt j-Platform içerisinden de kullanabilirsiniz. Bu platformu kullanarak işletmenize ve sektörünüze özel bu uygulamalarla standart ERP fonksiyonlarınızı zenginleştirebilirsiniz.Tek merkezden yönetilebilen j-Platform ile merkez ve şube yapılanmasına sahip şirketlerin farklı lokasyonlarındaki kullanıcıları sisteme eş zamanlı olarak uzaktan erişim sağlayabilir, birbirleri ile bağlantılı bir biçimde çalışabilirler. j-Platform, grup şirketlerinize bağlı farklı organizasyonlar altındaki süreçlerinizi ortaklaştırmanıza  ve konsolide raporlar alabilmenize de olanak sağlar.

logo destek

Logo j-Platform Avantajları

 • 1

   

  Tedarikçi ve Müşteri Entegrasyonu

  Entegre yapısı sayesinde, hem firmada, hem de firma genelinde, tüm iş süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

 • 2

   

  Uzaktan Erişim

  Web tabanlı yapısı sayesinde bilgilerilerinize uzaktan, her an ulaşabildiğiniz gibi dağınık yapıda lokasyonlara sahip firmalar tarafından da rahatlıkla kullanılmasını sağlar.

 • 3

   

  Kolay Kullanım

  Basit ve kolay arayüzü sayesinde kullanıcı deneyimini artırır. Kullanıcıların, programı kullanmayı hızlı bir şekilde öğrenmesini sağlar.

 • 4

   

  Merkezi Kurulum ve Yönetim

  Merkezi kurulum ile sürüm yükseltmeleri ve bakımların sadece merkezden yapılması yeterlidir. Merkezi yönetim ile tüm kullanıcılar her zaman güncel sürüme ulaşır. Bakım ve yönetim maliyetleri minimum düzeyde gerçekleşir, güvenlik ayarları ve yedekleme işlemleri merkezi olarak takip edilir.

 • 5

   

  Modüler Yapı

  Finans yönetimi, satınalma, üretim, bütçe yönetimi, proje yönetimi, insan kaynakları yönetimi, satış ve dağıtım gibi işletme yapınıza göre ihtiyaç duyabileceğiniz tüm fonksiyonları kapsayan ve hepsi birbiriyle entegre olarak çalışan geniş bir modüler çözüm yelpazesi sunar.

 • 6

   

  Uluslararası Kullanım

  Çoklu döviz, çoklu dil seçenekleri ve tüm ülkelerdeki mevzuata uyum özellikleri barındırır. Böylece uluslararası operasyonları destekleyerek, farklı lokasyonlarda birimleri bulanan şirketlere, internet/intranet bağlantıları üzerinden güvenli ve etkin bir veri paylaşımı ile konsolidasyon hizmetleri sunar.

 • 7

   

  Uyarlanabilir İş Yönetimi

  Tedarik-Üretim-Satış ve Teslimat ekseni üzerinde, baştan sona tüm işletme fonksiyonlarının, yönetimin belirlediği şekilde gerçekleşmesini sağlar.

 • 8

   

  İnsan Kaynakları Modülü

  İş süreç ve stratejilerini, çalışanların bilgi ve becerileriyle birleştiren j-guar 3 İnsan Kaynakları modülüyle kusursuz bir şekilde çalışır.

 • 9

   

  Ölçeklenebilir

  Gerektiği anda gerektiği kadar yatırımla işletmeyi büyütebilecek şekilde kademeli IT yatırımı ve uygun maliyetli donanım kullanımı sağlar.

 • 10

   

  Esnek Lisanslama Seçenekleri

  Lisans satın almanın yanısıra, lisans kiralama modeli ile birlikte esnek lisanslama seçenekleri sunar.

Zengin modüler yapıya sahip j-Platform ile;

Grup şirketlerinizi tek bir merkezden yönetirken şirketlerinizin süreçlerinin ortaklaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tüm satış süreçlerinizi tek bir platform üzerinden takip ederken satış verimliliğinizi artıracak esnek kampanyaları
yönetebilirsiniz.
• Sevkiyat planlamanızı araç kapasite ve dağıtım rotalarına göre yapabilirsiniz.
• Proje yönetimi sürecinizde kaynaklarınızın tam kontrolünü sağlayarak maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.
• Hakediş, yeşil defter, metraj cetveli gibi dokümlerinizi hazırlayabilirsiniz.
• Leasing, nakit akış, kredi işlemleri ve mali yatırımlarınızı yönetebilirsiniz.
• Birden fazla hesap planı ile çalışabilir, UFRS/TFRS raporlarınızı hazırlayabilirsiniz.
• Gelir gider bütçelerini kolayca oluşturup, ödenek takibinizi yapabilirsiniz
• Şirket varlıkları için arıza ve koruyucu bakım süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

Sadece Kullandığınız İşlemleri İçeren Kendi Masaüstünüzü Oluşturun

Sezgisel ve kolay kullanım baz alınarak yeni nesil teknolojilerle tasarlanan j-Platform; göz yormayan, estetik masaüstü tasarımı ve kişiselleştirilebilme özelliği ile istediğiniz tüm bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde erişmenizi sağlıyor. j-Platform ile birlikte, kullanıcı rolüne göre gelen öndeğer masaüstlerinin yanı sıra en sık kullanılan işlemleri kısayol olarak tanımlayabilir, gruplayabilir ve özel olarak oluşturulan masaüstlerinde toplayabilirsiniz. Kullanıcılarına hız kazandırmak amacıyla kısayol tuşlarında da özelleştirme imkanı sunan j-Platform ile oluşturulan kısayol komutlarında da değişiklik yapabilirsiniz.

Kişiselleştirilebilen, Estetik Arayüzle Kullanıcı Deneyimini Bambaşka Bir Boyuta Taşıyın

j-Platform içinde yer alan formlara yeni alanlar ekleyebilir ve kolayca arama yapabilirsiniz. j-Platform’un bu özellikleri, programlama dili bilmeye gerek duymadan kolay ve hızlı görsel uyarlama ile geliştirilen formları kullanıcı bazında da özelleştirmeye olanak sağlıyor.

j-Platform’un Esnek Yapısı Sayesinde Yatırım Maliyetlerinizi Azaltın

j-Platform ile geniş bir yelpazedeki donanım platformu ve işletim sistemi seçeneğiyle çalışabilirsiniz. Alışkın olduğunuz java destekli herhangi bir web tarayıcı ile başka bir ek yazılım yüklenmesine gerek kalmadan mevcut sistemler ve lisanslarla j-Platform çözümünü kullanabilirsiniz. Bu yapı sayesinde ek bir yatırıma gerek kalmayacağından donanım maliyetleriniz
oldukça azalır. j-Platform’un bu teknolojisi sayesinde gerektiği anda, gerektiği kadar yatırım yapabilir ve işletmenizin kaynaklarını verimli kullanabilirsiniz. Firmanızın büyümesine paralel olarak sunucu sayısını artırabilir, sınırsız kullanıcı tanımı yapabilirsiniz. Ayrıca, büyük raporlar ve toplu yapılan işlemler sunucu tarafında gerçekleştirilip istemciye iletildiği için kullanıcıların sistem performansı etkilenmez. j-Platform’un kurulumu, on-premise ve private hosting gibi iki farklı modelde yapılabilir; On-premise modelde firmanız tarafından sağlanan donanım ortamında kurulumu yapılır. Sunucu donanım parkı için yatırım yapmış ve ekiplerinizi oluşturmuş bir firmaysanız bu yöntem ile j-Platform’un kurulumunu yaptırabilir sonra uygulamanızı hızla kullanmaya başlayabilirsiniz. Private hosting modelinde ise herhangi bir donanım ve bakım yatırımına gerek kalmadan j-Platform’un kurulumu firmanıza özel dış bir ortamda gerçekleştirilir. Donanım ilk yatırım ve bakım maaliyetlerinden kaçınmak istiyorsanız j-Platform için hosting hizmetini Logo’dan veya dilediğiniz bir hizmet sağlayıcısından alabilirsiniz.

Logo j-Platform

 • Tek seferlik lisans bedeli veya kullandıkça öde modeliyle satın alınabilir.

 • On-premise ve private hosting gibi iki farklı modelde kuruluma uygundur.

 • Platform bağımsız çalışabilir ve donanım maliyet avantajı sağlar.

 • Kullanıcılara Java destekli web tarayıcısı ile her yerden her an erişim imkanı sunar.

 • Toplu işlemleri işlemciyi yormadan sunucu üzerinden yürütmeye olanak sağlar.

 • Zengin entegrasyon imkanı sunar.

logo destek

Logo j-Platform’u Şirketin İhtiyaçlarına Göre Özelleştirmek İsteyen Bilgi Teknolojileri Çalışanları;

Servis Odaklı Mimarisi Sayesinde j-Platform’u Şirket Sistemlerinizle Entegre Edin

j-Platform’un Servis Odaklı Mimarisi (SOA) ile uygulamada bulunan tüm kayıtlarınızı Excel, XML ve web servisleri aracılığı ile dış sistemlerle entegre çalıştırabilir, üründeki tüm verilerinizin XML ve Excel formatında içeri-dışarı aktarımını yapabilirsiniz. Web ve mobil uygulamalar için RESTful API desteklenmektedir. Kendi uygulamalarınızı geliştiriyor veya farklı uygulamalarla j-Platform’u entegre etmek istiyorsanız RESTful API’den faydalanabilirsiniz. RESTful API web tabanlı veya mobil uygulamalar geliştirmek için standardizasyon ve kolaylık sağlayan bir arayüzdür. Ürünün her fonksiyonu web servisleri aracılığıyla dışarıya açılabilir. Bu işlemler esnasında j-Platform sistemi bir omurga işlevi görür ve şirketin bütün yazılımları j-Platform sistemine bağlanabilir.

Ürün Geliştirme Projelerinizi Şirket Bünyesinde Bütünleşik Yapıda Yürütün

Her şirketin ihtiyaçları, süreçleri ve hedefleri farklıdır. Temel amaç; kullanıcılara, ihtiyaç ve hedeflerinin tamamını, ortak platformda eksiksiz bir şekilde karşılayabilecekleri arayüz sunmaktır. Bu amaçla geliştirilen Logo Platform Tailor (LPT); işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine özel geliştirmeleri yapabilecekleri açık ve ölçeklenebilir geliştirme platformudur. Bu platform “Eclipse” tabanlı olup kısa bir eğitimle kolaylıkla öğrenilebilir, yazılım geliştiriciler için son derece esnek ve kolaydır. Firmanızın LPT platformunda çalışabilen kendi uyarlama/ürün geliştirme ekiplerini oluşturabilir, proje sonrasında sürekli değişen rekabet koşullarının yaratacağı ihtiyaçlara yönelik olarak tüm ek geliştirme projelerini kurum bünyesinde planlayarak, sistemlerinizi bütünleşik bir yapıda büyütebilirsiniz.

j-Platform’un Zengin Fonksiyon Kümesiyle Satış ve Dağıtım Stratejilerinizi Hızla Uygulamaya Alın

j-Platform’un zengin fonksiyon kümesiyle tüm satış ve dağıtım süreçlerinizi en etkin şekilde yönetebilirsiniz. Satış ve dağıtım aşamalarında gerekli evrakların oluşturulmasından zamanında teslimat yapılmasına, esnek fiyat ve promosyon tanımlarından satıcı takibi, dağıtım araçları rota planlamasına kadar tüm işlemleri kolayca yapabilirsiniz. Sevkiyat ile ilgili tüm masraflar, masraf merkezlerinde ayrıntılı olarak kayıt altına alınır. Ayrıca, sevkiyatı yapacak olan dağıtım araçları tanımlayabilir, kapasite ve dağıtım rotalarını kolaylıkla takip edebilirsiniz. j-Platform, satış verimliliğinizi artıracak esnek kampanyaları yönetmenize de olanak sağlar. Promosyon ve puan kampanyaları tanımlayarak kampanya sonuçlarının raporlarını alabilirsiniz.

Kurulum, Bakım Veya Güncelleme Gibi süreçlerinizi Tek Merkez Üzerinden Yönetin

Tek bir merkezde kurulum olduğu için sürüm yükseltmeleri ve bakım faaliyetleri de yine tek merkez üzerinden yönetilebilir. Sürüm güncellemesi veya bakım faaliyeti sonrası merkeze bağlanan tüm kullanıcılar ürünün güncel sürümüne ulaşabilirler.

Böylece başta bakım ve yönetim maliyetlerinin minimum düzeyde gerçekleşmesi olmak üzere, güvenlik ayarları ve yedekleme işlemleri gibi işletmenin varlığı açısından önem arz eden konuların da takibi tek merkezden yapılabilir.

Tanıtım Videosu