LOGO e-İRSALİYE

Logo E-İrsaliye Ile Dijital Dönüşüm Devam Ediyor!

Operasyonel süreçlerinizin büyük kısmını oluşturan ve sayfalarca basılan kağıt irsaliye dönemi bitiyor. e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter ile dijital ortama geçen ticari iş süreçlerinize şimdi de e-İrsaliye katılıyor.

Güvenli, hızlı, tasarruflu ve çevre dostu

e-İrsaliye ile sevk irsaliyelerinizi dijital ortamda oluşturup, dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden görüntüleyin. Böylece kağıt,baskı, ve arşivleme gibi birçok maliyet kaleminde tasarruf sağlayın ve iş süreçlerinizi hızlandırın.

 • 1

   

  e-İrsaliye Nedir?

  Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 01.01.2018 itibariyle isteğe bağlı olarak uygulamaya geçirilecek olan e-İrsaliye, kağıt ortamdaki “Sevk İrsaliyesi” ile aynı hukuki niteliklere sahip dijital irsaliye belgesidir. Ticari hayatımızda “Sevk İrsaliyesi” ve “Taşıma İrsaliyesi” en yaygın kullanılan irsaliye türleridir. İlk etapta sadece “Sevk İrsaliye” belgesi e-İrsaliye kapsamına dahil edilmiştir.

 • 2

  e-İrsaliye Uygulamasına Kimler Geçebilir?

  01/01/2018 tarihinden itibaren, isteğe bağlı olarak şahıs ve sermaye şirketleri e-İrsaliye uygulamasına geçiş yapabilir.

   

  2

 • 3

   

  e-İrsaliye’nin Kağıt İrsaliye’den Farkı Nedir?

  Kağıt sevk irsaliyesi ile birebir aynı hukuki niteliklere sahip elektronik bir belgedir.

  Kağıt irsaliyeden farkı elektronik ortamda, elektronik sertifika ile imzalanarak, alıcıya elektronik ortamda iletilip, elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesidir.

 • 4

  Maliyet Tasarrufu

  Kağıt, baskı, arşivleme, iş gücü ve dağıtım maliyetlerinde tasarruf sağlayın.

   

  4

 • 5

   

  Kolay Entegrasyon

  Firmanızın süreçlerine ve mevcut yazılımlarına kolayca entegre edin.

 • 6

  Daha Güvenli Veri

  e-İrsaliyelerinizi dijital ortama taşıyın, kayıtlarınızın güvenliğini sağlayın.

   

  6

 • 7

   

  Kolay Ulaşım

  Dijital ortamda oluşturduğunuz e-İrsaliyelerinize tek tıkla ulaşın operasyonel verimliliğinizi arttırın.

 • 8

  Çevre Dostu

  Kağıt kullanımını ortadan kaldıran e-İrsaliye ile her yıl yüzbinlerce ağacı kurtarın.

   

  8

 • 9

   

  Yasal Uyumluluk

  Gelir İdaresi Başkanlığı’nın mevcut standartlarına uyumlu ve değişen mevzuata göre güncellenen yapısıyla işlemlerinizi güvenle takip edin.

LOGO e-İRSALİYE AVANTAJLAR

KİMLER KULLANABİLİR?

logo destek

e-Fatura uygulamasına dahil olan ve 487 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde açıklanan usul ve esaslara uygun olarak, e-İrsaliye düzenleyebilme ve iletebilme konusunda gerekli hazırlıklarını tamamlayarak e-İrsaliye uygulamasına dahil olmak için gerekli başvuruyu yapan kullanıcılar isteğe bağlı olarak 01.01.2018 tarihinden itibaren e-İrsaliye uygulamasına da dahil olabilir.

NASIL KULLANMAYA BAŞLARIM?

logo destek

Ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığı’na e-İrsaliye içinde başvuru yapmanız gerekir. Ardından eLogo e-İrsaliye uygulamasına başvurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

e-İrsaliye uygulamasının kolaylıklarından yararlanmak için, öncelikle e-Fatura uygulamasına geçmeniz gerekir.

UYGUN FİYAT

logo destek

Maliyetlerinizi azaltacak e-İrsaliye uygulamasına uygun fiyatlarla adım atmak için bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

KUSURSUZ DESTEK

logo destek

eLogo ile mevcut yazılımınız ne olursa olsun, e-İrsaliye uygulamasını hızla ve güvenle kullanmaya başladığınız andan itibaren tüm sorularınızda ya da problem yaşadığınız konularda teknik desteğimize ve çözüme anında ulaşın.